Effective Racing | Effective Racing – ambiciozní stáj, letos v sérii Carbonia Cup
15641
single,single-post,postid-15641,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Effective Racing – ambiciozní stáj, letos v sérii Carbonia Cup

4-2-700x466

12 Kvě Effective Racing – ambiciozní stáj, letos v sérii Carbonia Cup

Rádi bychom vám představili stáj Effective Racing, letošního nováčka mezinárodní série závodů Carbonia Cup. Stáj se poprvé představila druhou dubnovou neděli na mosteckém autodromu. Druhé místo ze třinácti formulí a první místo v kategorii D4 s formulí Renault 2.0 bylo dle jezdce, majitele formule i stáje v jedné osobě, Vladimíra Netušila, úžasným úspěchem, ale také velkým závazkem do budoucích závodů. Slova o motivaci do dalších závodů se ukázala jako velmi výstižná už v květnu, při dalším závodě série, tentokrát na okruhu Slovakia Ring.

„Den na Slovakia Ringu se skládal ze dvou kvalifikací a dvou závodů. Jelikož jsme se kvůli technickým potížím nemohli zúčastnit první kvalifikace, do prvního závodu jsme odstartovali z poslední, asi 22 pozice a skončili druzí mezi formulemi a pátí celkově. Chvílemi velmi dramatický závod plný předjíždění tedy skončil úspěchem. Ve druhé kvalifikaci jsme si vyjeli pole position a proměnili jej v první místo. Tím jsme mimo dalšího úspěchu a motivace na Hungaroring získali také velmi cenné zkušenosti,” popsal závod z pohledu jezdce Vladimír Netušil.

„Celé pondělí na Slovakia Ringu nebylo jen o vítězství a velkém jezdeckém výkonu, ale i o perfektní práci mechaniků. Za výsledky patří velký dík Ivanu Houzákovi a všem klukům v garáži. Dále bychom rádi poděkovali také továrně Praga, ve třetím tréninku nám totiž selhala část zadního zavěšení, kterou nám, díky dlouholetým vztahům s Ivanem Houzákem, přes oběd vyrobili. My tak nemuseli balit a mohli pokračovat v závodě,” uzavřel Vladimír Netušil podrobnosti k průběhu celého dne.

Vraťme se nyní ještě na chvíli zpět k prvnímu dubnovém závodnímu klání na mosteckém okruhu. Po jeho odjetí se v mnohých motorsportových médiích spekulovalo o propojení a vzájemném vztahu týmu Effective Racing a týmu HKC Racing. Přičinou těchto zmatků nebyl ničí záměr, ale především malá informovanost o nové stáji. Jak to tedy ve skutečnosti je?

„Letošní rok je pro nás jako Effective Racing prvním samostatným, kdy se naplno účastníme závodů, pilně trénujeme, zlepšujeme se a plánujeme objet celou sérii Carbonia Cup. Technické a servisní zázemí naší stáji v tuto chvíli zajišťují dlouholetí mostečtí matadoři HKC Racing pod taktovkou zkušeného Ivana Houzáka. Kluci svou práci odvádějí na špičkové úrovni a za to jim právem patří velké díky a velký podíl na úspěchu. Nicméně Effective Racing je třeba brát jako plně samostatnou stáj ve všech ohledech,” objasnil Ondřej Petrželka, který má ve skupině Effective na starosti marketing.

Dozvěděli jsme se tedy, že v tuto chvíli neexistuje žádné propojení stájí Effective Racing a HKC Racing, jedná se o dvě samostatné stáje. Jak tomu bude v budoucnu, ukáže čas. Formule Renault 2.0 v barvách společnosti Effective je tedy plně v majetku stáje Effective Racing, která je závodní stájí patřící do skupiny Effective. Společnosti, která již dlouhá léta zajišťuje svým klientům komplexní hospodaření s penězi. Jak sami rádi bez nadsázky říkají: “Ušetřete s námi na stálých nákladech, které v běžném životě platíte a nakonec zjistíte, že vám zbylo při stejných příjmech třeba i na formuli nebo jiný z vašich snů. Život je krátký a sny si je třeba plnit.”

2-2-700x463

3-3-700x466

5-3-700x466

1-2-700x382

No Comments

Post A Comment