Effective Racing | Effective Racing – premiéra a absolutní vítězství na mokru!
15750
single,single-post,postid-15750,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Effective Racing – premiéra a absolutní vítězství na mokru!

img_3201-700x466

16 Srp Effective Racing – premiéra a absolutní vítězství na mokru!

Druhou srpnovou středu se na mostecký autodrom vrátila mezinárodní série závodů Carbonia Cup, svým již pátým letošním závodem. Už v úterý večer bylo v padocku znát jednoznačné téma a to, zda se pojede na mokru nebo na suchu. Středeční počasí pak bylo opravdu aprílové a napínalo jezdce až do poslední chvíle. Pro stáj Effective Racing nakonec přinesl tento závod zásadní novinku. Vladimír Netušil s formulí Renault 2.0, Bellou, startoval poprvé na mokrých pneumatikách. Tato premiéra přinesla skvělé první místo v kategorii D4 a absolutní vítězství kategorie D mezi formulovými vozy. Effective Racing si tak mohli na své konto připsat letošní páté vítězství!

„Den před závodem se hodně mluvilo o tom, zda bude pršet nebo vydrží příznivé počasí, splnilo se obojí. Ranní tréninky na suchu vystřídala absolutně propršená kvalifikace, kde jsem se snažil jet hlavou a celou dobu hledal limity. Na trati byly doslova potoky vody, a tak bylo o zábavu postaráno. Závod byl pak neskutečná jízda, kdy jsem postupně četl stopu soupeřů a našel si místo na předjetí. Všichni kluci mají mé uznání, vážím si toho, že ve formulích startují skutečně zkušení piloti,” sdělil Vladimír Netušil po odjetí tohoto úžasně zakončeného závodu.

„Myslel jsem si, že po výhře na věhlasném Hungaroringu už nic víc letos nepřijde, ale osobně toto srpnové vítězství řadím prozatím nejvýše. Chtěl bych ho věnovat celé mé rodině, která mě držela palce a zejména mému nejmladšímu závodníkovi, kterého jsem pojmenoval po slavném Nikim Laudovi. Náš malý Niki má dnes 6 týdnů a já věřím, že bude stejně rychlý a zároveň inteligentní pilot, jako jeho vzor,” doplnil Vladimír.

Mostecký Autodrom však ve středu přinesl i další premiéru. Stáj Effective Racing se představila ve zcela novém kabátu. Změna se týkala nejen vylepšení prostoru pro formuli a mechaniky, ale především zázemí pro obchodní partnery, sponzory, rodinu a další návštěvníky. Ti si zde užívali pohodlné sezení, bohatý catering, krásné hostesky, tv projekce záznamů z kamery – po odjetí jednotlivých jízd a mnohem více. Během celého dne se v zázemí vystřídala spousta návštěvníků, ti ocenili hlavně kreativitu, smysl pro detaily a odlišnost, kterou se stáj vyznačuje.

V prostoru před boxy byly vystaveny také vozy z Nezávislého showroomu Effective Cars, který najdete v Roudnici nad Labem nedaleko sjezdu z D8 směrem do města. S tím byli spojeni také někteří návštěvníci, respektive výherci soutěží odehrávajících se zde každý měsíc. Pro více informací o showroomu, aktuálních soutěžích a akcích doporučujeme navštívit facebook @EffectiveCars.

Pro ty, kteří se nemohli zúčastnit nebo jsou zvědaví, kde mohou příště potkat Effective Racing, máme dobrou zprávu. Již 8. září pokračuje Carbonia Cup závodem na slovenském okruhu Slovakia Ring. Poté bude formule Bella k vidění také 17. září jako součást Vinobraní v Roudnici nad Labem. Ty nedočkavé zveme na návštěvu showroomu Effective Cars nebo pravidelné grilování, odehrávající se zde každý pátek až do konce léta!

img_3201-700x466

img_3177-700x466

img_3159-700x466

img_3336-615x700

img_3401-700x466

img_3410-700x421

img_3290-700x466

 

No Comments

Post A Comment